Tags

, , , , , , , , , , , ,

Miętowy należy do raczej chłodnych kolorów. Ten pastelowy odcień oscylujący pomiędzy błękitem a zielenią, przywodzący na myśl morskie odmęty doskonale nadaje się do wnętrz. Sprawdza się w różnych pomieszczeniach – najlepiej w sypialni, ale równie dobrze pasuje do kuchni, łazienki, salonu czy przedpokoju. Wiele zależy od odpowiedniej aranżacji i dodatków. Spójrzcie na kilka przykładów zastosowania tego koloru w praktyce.

Image

źródło: pinterest.com

Miętowe ściany w tym przypadku towarzyszą klasycznemu wnętrzu. Jak się okazuje połączenie to jest bardzo zgrabne i harmonijne. Mięta świetnie kontrastuje ze złotem bogatych lustrzanych ram, ciemnymi meblami oraz czerwienią kwiatów i krzeseł. Bardzo proste ale jednocześnie bardzo przemyślane.

98463f9de412bf1cd5398b0f843ea57f

źródło: pinterest.com

Ściany nie muszą być jednolite – świetnym rozwiązaniem w takim przypadku będą miętowo białe pasy na ścianach. Dodatkowo czarno białe zdjęcia w białych ramkach oraz dywanik imitujący pasy zebry. Reszta utrzymana w odcieniach brązu i zieleni.

e47d4e781f1ac08155001d20d6f6270d

źródło: pinterest.com

Jak już wspominałam – miętowy kolor doskonale nadaje się do sypialni. W połączeniu z bielą pościeli i dodatków, pastelowymi odcieniami i brązowymi elementami takimi jak ramki czy obrazki całość tworzy niezwykle harmonijną całość. W takiej sypialni bez wątpienia można dobrze się wyspać.

d3972506c60235116ead6eab768f6542

źródło: stylowi.pl

Miętowa kuchnia doskonale będzie wyglądać w przypadku jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń z dużymi oknami. Pamietać należy o tym, że jeśli już decydujemy się na ten kolor w roli dominanty, należy złagodzić go nieco kontrastowymi dodatkami. W tym przypadku rolę tę pełnią chociażby ciemne blaty czy kawałek murowanej ścianki. Tyle wystarczy, żeby nie było zbyt jednolicie.

f49904b615d345d288e259664b0e3f00

źródło: pinterest.com

Miętowy kolor nie zawsze musi także występować w roli głównej. Równie dobrze  da się zastosować na różnego rodzaju dodatkach czy meblach wzbogacając w ciekawy sposób kolorystykę całego wnętrza. Krzesło pomalowane na ten odcień czy drobna szefeczka wystarczą. To także doskonała barwa do dziecięcego pokoju. Jej łagodny ton uspokaja, sprzyja koncentracji i spokojnemu snowi, podobnie jak sklep spożywczy online

Advertisements