Tags

, , , , , , , , ,

Image

źródło: stylowi.pl

Aby stworzyć sypialnię w stylu retro należy zastanowić się jakie elementy wystroju tworzą ów specyficzny klimat – na czym należy się skupić w pierwszej kolejności. Patrząc na zdjęcie powyżej widzimy przede wszystkim wysuwające się na pierwszy plan wielkie łóżko z kutą żelazną ramą. I to właśnie na takim łóżku skupmy się w dzisiejszym wpisie.

Dodatkowo łóżko przykrywa wielka błękitna kapa z pikowaniami, która stanowi doskonałe tło dla satynowej pościeli i gromady przeróżnych poduszek. Całość – utrzymana w kolorystyce pastelowej, z wykorzystaniem wzorów i faktur które jednoznacznie odnoszą nas do starej mody. Widzimy też baldachim, wycięty jak z pieluchy,który subtelnie osłania łóżko. 

Image

źródło: stylowi.pl

Taki pokoik przywołuje styl retro w klimacie przesiąkniętym subtelną sielskością, wiejskością.  Doskonała propozycja dla córki, która ceni sobie oryginalny wystrój. Kute łóżko przykrywa prosta, jasna pościel, lecz naszą uwagę przyciąga stara walizka – schowana pod łóżkiem może posłużyć jako świetny schowek na drobiazgi, jak np. klocki lego (http://www.bdsklep.pl/lego)

Image

źródło: stylowi.pl

Sypialnia podobna do poprzedniej, lecz w o wiele bardziej kobiecym wydaniu – a to za sprawą drobnych falbanek i złoceń, zwłaszcza lustra nad łóżkiem. Oryginalnym dodatkiem jest nisko zawieszony lampion oraz biały, elegancki stojak na ubrania. 

Advertisements